Czym różni się sublimacja od transferu ceramicznego?
Kubki ozdobione ciekawą grafiką, koszulki z nadrukiem, który sami wymyślicie, torby niosące mądre hasła! Kto nie lubi tego typu gadżetów i nie chciałby mieć możliwości ich personalizacji według własnych potrzeb?
W OpenGift mamy wiele opcji znakowania produktów, a jedne z najpopularniejszych to przede wszystkim sublimacja oraz transfer ceramiczny. Obie metody doskonale nadają się do znakowania kubków oraz wszelkiego rodzaju wyrobów ceramicznych. Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z wyborem odpowiedniej technologii, doskonale trafiłeś.
Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, tak by w przyszłości została szybko podjęta odpowiednia decyzja zakupowa. Na sam początek wyjaśnimy w jaki sposób funkcjonuje każda z metod, abyście mieli świadomość różnic, które między nimi zachodzą i która jest Wam zdecydowanie bliższa. Zamawiając produkty w OpenGift, Klient przy finalizowaniu transakcji ma możliwość wyboru spośród dostępnych opcji oznakowania.
Co to jest sublimacja?
Wydaje nam się, że każdy z sublimacją na kubkach się już spotkał. Możecie się wypierać, ale jesteśmy pewni, że każda nauczycielka wspominała o niej na lekcji chemii w szkole. Z chemicznego punktu widzenia, sublimacja jest to zjawisko, które polega na bezpośrednim przejściu ze stanu stałego w stan gazowy.
Nadruk na ceramice i innych materiałach wykonywany jest odpowiednią drukarką na specjalnym papierze sublimacyjnym oraz farbami sublimacyjnymi. Pod wpływem wysokiej temperatury nadruk metodą sublimacji trwale wnika w struktury materiału lub tworzywa.
Sublimacja na kubkach i nie tylko wykonywana jest w temperaturze od 170 do nawet 200 stopni Celsjusza. Sublimacje można wykonywać jedynie na jasnych materiałach poliestrowych (kubki, torby, koszulki, krawaty), białych ceramicznych kubkach reklamowych oraz gadżetach, które posiadają odpowiednią powłokę np. japonki, puzzle czy podkładki pod kubek.
W szerokim asortymencie OpenGift znajdziecie kilka modeli ceramicznych kubków, które możemy specjalnie na Waszą prośbę ozdobić właśnie tą metodą. Możecie wybrać dowolny wzór i przeznaczyć je jako gadżet firmowy lub prezent dla bliskiej Wam osoby. Pomyślcie o haśle, które Was łączy czy wspólnym powiedzeniu lub też logo i motto firmy, które Klienci znają doskonale.
Poza kubkami, za pomocą sublimacji możecie ozdobić również dostępne w naszej ofercie uniwersalne koszulki czy torby, które będą doskonały gadżetem chociażby na firmową imprezę lub wydarzenie w gronie znajomych. Nadrukować możecie na nią dosłownie wszystko, od ciekawych napisów i logotypów, po śmieszne grafiki, które rozbawią innych do łez.
Co to jest transfer ceramiczny?
Jest to metoda, która polega na naniesieniu nadruku na określony przedmiot oraz na późniejszym wypaleniu go w wysokiej temperaturze. Przedmioty wypalane są w temperaturze wyższej niż 700 stopni Celsjusza, dzięki czemu nadruk na ceramice głęboko wnika w jej struktury.
Jest to bardzo trwała metoda, najczęściej wykorzystywana do znakowania kubków. Transfer ceramiczny pozwala na wykonywanie wielokolorowych nadruków, które posiadają bardzo dobrą, fotograficzną jakość. Jednak pliki do druku muszą być przygotowane w postaci wektorowej (najlepiej pdf.) w wysokiej rozdzielczości 300dpi. Transfer ceramiczny pozwala na tworzenie trwałych nadruków na kubkach reklamowych.
Wybierz spośród naszego szerokiego asortymentu kubek ceramiczny, który najbardziej Ci odpowiada, a my metodą transferu ceramicznego nałożymy na niego wielokolorowy nadruk na ceramice. To jedna z wielu metod stosowanych przez naszą firmę, jednak zdecydowanie najpopularniejsza. Wszystko z uwagi na ogrom możliwości, które daje i niesamowite efekty wizualne.
Podstawowe różnice pomiędzy sublimacją i transferem ceramicznym
-
Sublimacja może być wykorzystywana do nanoszenia nadruków na kubki, odzież oraz gadżety, takie jak chociażby materiałowe torby na zakupy. Transfer ceramiczny, jak sama nazwa wskazuje dotyczy tylko wyrobów ceramicznych.
-
Transfer ceramiczny wykonywany jest w temperaturze przekraczającej 700 stopni Celsjusza, sublimacja na kubkach wymaga przedziału 170-200 stopni.
-
Pliki na nadruk metodą sublimacji mogą być przesyłane w postaci wektorowej oraz bitmap w rozdzielczości 300dpi. Transfer ceramiczny możliwy jest tylko z plików w postaci wektorów.
-
Obie metody są bardzo trwałe, jednak transfer ceramiczny dzięki tak wysokiej temperaturze jest trwalszy, kubki wykonane transferem ceramicznym można bez obaw myć w zmywarce. To jeden z ogromnych plusów tej metody, z uwagi na coraz większą dostępność zmywarek zarówno w domach, jak i w firmach, gdzie kubki z nadrukami najczęściej się pojawiają.
-
Transfer ceramiczny jest drogą metodą znakowania, zdecydowanie tańsza jest sublimacja. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, przekalkuluj, co bardziej Ci się opłaca. Obie metody dają ciekawe efekty wizualne i z pewnością zadowolą zarówno Ciebie, jak i osoby, które zamierzasz obdarować personalizowanymi prezentami.